Informace k zápisu do ZŠ Hučák – 2017


Hezký den,
blíží se zápisy, přinášíme tedy informace k tomu, jak bude probíhat zápis na Hučáku – jde o obsáhlejší text, který vychází ze současné situace.

DSC_0003
Nyní evidujeme relativně veliký přetlak zájemců, a proto musíme vybrat děti, které do školy přijmeme. Po diskuzi jsme se rozhodli respektovat doporučení ombudsmanky a výběr udělat losem. Je to možná méně obvyklé řešení, ale nechceme určovat kritéria (ideové shody, sounáležitosti, známosti atd.) – všechna kritéria jsou vždy subjektivní a na Hučáku nám jde i o různorodost lidí a dětí ve škole, optimálně zračící různorodost světa.

Z toho důvodu prosím Vás, kteří máte zájem o vzdělávání Vašeho dítěte v Základní škole Hučák, o vyplnění DOTAZNÍKU zájmu o přijetí dítěte na Hučák do 30. 1. 2017. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, napište je na info@hucak.cz, zároveň prosím diskutujte v rámci užší rodiny o Vaší shodě na cestě s Hučákem, která je hodně založená na důvěře ve své dítě, ale i důvěře ve Vás samé. Zvažte, zda opravdu věříte, že se dítě bez tlaku na výkon něco naučí, že jste schopní přijmout, že se dítě např. měsíc bude věnovat pouze jedné činnosti, třeba čtení komixů. Načtěte si diskuze o alternativních školách a zvažte, zda jsme Vaše cesta.

  • Na začátku února Vás obešleme s žádostí o potvrzení Vašeho zájmu a poté již nalosujeme děti, tak aby vznikla smíšená skupina kluků a holek. Všechny zájemce budeme o výsledku informovat.
  • Od cca půlky února budeme realizovat rozhovory s rodiči vybraných dětí a ujasňovat si, zda jsme opravdu škola pro Vás a zároveň uděláme jedno setkání pro děti se zaměřením na posouzení školní zralosti.
  • Ostatní budou tedy mít minimálně měsíc na hledání alternativ pro vzdělávání svých dětí.

Zápis v dubnu je pak otevřen všem, ale bodová kritéria budou zohledňovat tento mechanismus.

Věříme, že v dostupném výhledu se i v Hradci Králové rozšíří nabídka, tak abyste mohli najít školu, která vyhovuje Vašemu pohledu na vzdělávání a výchovným stylům, kterým věříte.
Moc nás těší Váš zájem a vnímáme ho jako veliký závazek – děkujeme, že jste s námi.

Jan Sýkora

 

ředitel školy

 

Popis: mail

 

Tel. —  777 838 567

e-mail  — jan.sykora@hucak.cz

Adresa — ZŠ Hučák, V Lipkách 692,

Hradec Králové 50002

 

http://hucak.cz/ https://www.facebook.com/zshucak/

Komentáře jsou vypnuty.