Jenský plán

Jenský plán je alternativní pedagogický směr založený německým profesorem Peterem Petersenem po 1. světové válce v Jeně podporující individualizaci i školní pospolitost. Vzdělávací systém je založen na dvaceti principech, které se uplatňují ve čtyřech pedagogických situacích (rozhovor, hra, práce, slavnost).

Pedagogika jenského plánu připravuje žáky na skutečný život jejich vedením k vlastní odpovědnosti se značnou mírou svobody a demokracie a přitom zároveň k týmové práci.

Jenské školy se nachází v Německu, Nizozemí, Belgii a v Rakousku.

(více viz Wikipedia nebo alternativniskoly.cz)

Navázali jsme kontakt s mezinárodním centrem Jenského plánu v holandském Echten.

Jenský plán – návaznost v Čechách

Spolupracujeme s paní Mgr. Evou Píšovou, jednou z iniciátorek založení tříd s Jenským plánem na základní škole v Poděbradech v letech 1994 – 1998.

Chceme navázat na občanské sdružení Kruh Jenských škol v Poděbradech.

Inspirační video ze zahraničí

Komentáře jsou vypnuty.